Toplantı Hakkında

“Amerikan Hücre Biyolojisi Derneği (ASCB)-Uluslararası İlişkiler Komitesi (IAC)” ve “Maltepe Üniversitesi” tarafından düzenlenen toplantı, İstanbul’da Marmara Eğitim Köyü içerisinde yer alan Marma Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.

Açılış konuşmasını 2008 yılı Nobel Ödülü alan bilim adamlarından Prof. Dr. Martin Chalfie yapacak ve GFP(Green Fluorescent Protein)'nin keşfinin öyküsünü anlatacaktır. Bir diğer konuşmasında insulinin  nöronlar üzerine etkileri konusundaki son çalışmalarını ve bulgularını anlatacaktır. Bu konferansları kaçırmayın!

Toplantı boyunca; dünyaca ünlü doktorlar ve araştırmacılar  diyabet ve diyabetle farklı türdeki kanserler arasındaki ilişkiler konusunda son çalışmalarını sunacaklar, hücre biyolojisinin farklı açılarından kanser ve diyabet incelenecek , diyabetin kök hücre ile ilişkisini konu alan oturumlar yer alacaktır. Programda ayrıca tartışma oturumları, poster sunumları, firmaların son teknolojileri anlattıkları ve ürünlerini tanıttıkları bölümler, sergiler, yurt dışında eğitim ve araştırma olanakları konusunda bilgilendirme toplantıları bulunmaktadır. Bunun yanısıra araştırmaların vazgeçilmezi olan mikroskopi alanındaki son yenilikler sunulacaktır.   

Katılımcılar, Amerika Birleşik Devletleri'nden, İngiltere'den ve Türkiye'den çok önemli uzmanlarla biraraya gelerek bu alandaki son yenilikleri öğrenme ve tartışma olanağına sahip olacaklardır.

Toplantının dili “İngilizce”dir, ancak eş zamanlı Türkçe tercüme de sağlanacaktır.

İstanbul’a, bu güzel toplantıya bekliyoruz!