İstanbul Hakkında

İSTANBUL'A HOŞGELDİNİZ!

 

Asya ve Avrupa kıtaları arasında yer alan İstanbul, dünyanın en etkileyici şehirlerinden birisidir. Batı ve doğu kültürlerinin farklı yönleri ile buluştuğu yerdir. Şehrin her köşesinde, Roma İmparatorluğu'na a kadar giden tarihe rastlanır. Bu çok eski tarihle modern yaşamın birlikteliği; başka yerde rastlanmayan renklilikte bir şehiri ortaya çıkarmaktadır. 

 

 

Tarih ve Görülecek Yerler

Bu özel şehirde 3 imparatorluk, Roma-Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları-yer almıştır. Bu nedenle çok farklı kültürlerin ve dinlerin yerleşim yeri olmuştur. Modern yaşam, Osmanlı ihtişamı ve geleneksel Türk konukseverliği İstanbul'u çok özel ve unutulamayacak anılarla dolacak mükemmel bir buluşma yeri haline getirmiştir.  Tarihi çok sayıda yer içermektedir. Bunların önemli bir kısmı, Osmanlı döneminin sarayları olan ve şimdi müze olarak halka açık yerlerdir.   Ünlü Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçıdır.  

 

Rehberler önderliğinde turlar ya da bireysel olarak  bu keyifli şehri gezebilirsiniz.  Bahar ve yaz aylarında yapılacak boğaz turu ve adalara geziler turistlerin en çok ilgisini çeken aktivitelerdendir. 

 

Alışveriş

İstanbulda alışveriş keyfi bambaşkadır. Çünkü binlerce seçenek vardır ve fiyatlar uygundur. Caddeler boyunca yer alan mağazaların yanısıra çok sayıda alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Kültürel ve geleneksel özellikteki alışverişleriniz için mutlaka "Kapalı Çarşı"yı ziyaret edin. Baharatlarla ilgileniyorsanız "Mısır Pazarı" sizin için ilginç bir yer olacaktır.  Bu çok eski çarşıların ekzotik manzaralarını çekebilmeniz içinFotoğraf makinenizi unutmayın !  

 

 

Yemek 

Tüm dünya mutfağına ulaşabilecek yerlere sahiptir İstanbul. Ama  Türk mutfağı yemeklerini mutlaka tadmanızı tavsiye ederiz. Binlerce seçenek içeren dünyanın en zengin mutfaklarından birine sahiptir. Kebaplar ve tatlıların lezizliği tartışılmazdır. Her saatte hemen her köşede yiyecek birşeyler bulunabilir. Italyan, Meksikan ve Uzakdoğu mutfaklarından örneklere de çoğu restorantta rastlanabilir.  Yemeğin en güzel şekilde sonlandırılması bir Türk kahvesiyle olur.  

 

 

Gece Hayatı

İstanbul hiç uyumayan bir şehirdir! 

 

 

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki web sayfalarını ziyaret ediniz:

www.istanbulcityguide.com/istanbul.aspx


english.istanbul.com/

www.greatistanbul.com

Güzel İstanbul'da görüşebilmek umuduyla…